Lakować czy nie lakować?

TMD ACADEMY KIDS

blog_foto

Lakować czy NIE lakować! Chcesz mieć czekoladowe zęby.

LAKOWANIE zębów to prosty i szybki zabieg, który odgrywa kluczową rolę w profilaktyce maluszków. Czy warto lakować zęby! TAK! Profilaktyka jest zawsze lepsza i tańsza, niż najlepsze leczenie! Pierwszy ząb jaki pojawia się w buzi dziecka jest to szóstka. Kto z Was nie ma plombowanej szóstki? Ja mam wypełnienia we wszystkich szóstkach. Dlaczego? Dziecko nie jest na tyle sprawne manualnie, aby samemu dobrze umyć zęby. Czasami nawet pomoc rodzica nie wystarcza. Zęby tylne posiadają guzki i dolinki. Może w nich zalegać i zalega jedzenie. Czym jest LAKOWANIE? To zalanie tych dolinek specjalnym preparatem. Wówczas jedzenie tam nie zalega bo dziecko nawet ruchem i języka może oczyścić taki ząb. Nie lubię i nie stosuję białych laków od 20 lat.

Taka dygresja – Jak wlejesz do kubka mleko, nie widać dna. Przez to próchnicę w bruzdach diagnozujemy w zaawanowanym stopniu. Dlatego ODRADZAM białe laki. Adhezja tego preparatu również nie spełnia moich oczekiwań. Od 20 lat używam materiału transparentnego czyli bezbarwnwgo, który lepiej się utrzymuje w bruzdach i jeżeli coś by się działo szybko można zareagować.

UWIELBIAM TAKI LAK

Dr Aleksandra Gabren

Nieprawidłowa konstrukcja, lub też nierównomierne rozłożenie sił (np. asymetryczna praca języka) może doprowadzić do przechylenia płaszczyzny, gdy aparat nie jest na tyle sztywny, aby temu przeciwdziałać.

Użycie tej techniki jest powtarzalne i daje oczekiwane rezultaty.

Zwróć uwagę na płaszczyznę okluzji, czy nie jest zanurzona, zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie leczenia.

Dobra diagnoza podstawą dobrego leczenia.

Pozostało 90% tekstu...

newsletter

Zapisz się do newslettera

Klikając zgadzasz się na przetwarzanie swoich informacji osobowych zgodnie z naszą polityką prywatności.