Zniekształcenia czaszki

TMD ACADEMY ORTHO

blog_foto
Skąd się biorą wady zgryzu?
Jak zniekształcamy sobie twarz?
Mamy dwa rodzaje zniekształceń czaszki!
Jeżeli żujemy gumę i zaciskamy zębami nasza twarz może zrobić się kwadratowa!
Jeżeli oddychamy przez usta i tłoczymy język między zęby nasza twarz może zrobić się w kształcie prostokątna. Staje się podłużna.
Nie prawidłowe nawyki z czasem mogą trwale zniekształcić nam twarz. Może tak się stać i u dzieci i u dorosłych. Dlatego warto kontrolować nasze nieprawidłowe nawyki! Jeżeli żujesz gumę i masz starty zęby to zastanów się czy to jest dla Ciebie dobre. Zęby mogą się zetrzeć, ale mogą się też wbić bardziej do kości. Czego efektem jest właśnie zaburzenie proporcji twarzy. Również nawykowe oddychanie przez usta i tłoczenie języka między zęby może przynieść odwrotny skutek, nasza twarz zrobi się pociągła.
Umiar to dobra profilaktyka! Zapraszamy na konsultacje jeżeli zaobserwowałeś u siebie albo u swojego dziecka jakieś niepokojące zmiany w twarzy.  Precyzyjnie diagnozujemy pacjenta i precyzyjnie przygotowujemy plan leczenia.

Dr Aleksandra Gabren

Nieprawidłowa konstrukcja, lub też nierównomierne rozłożenie sił (np. asymetryczna praca języka) może doprowadzić do przechylenia płaszczyzny, gdy aparat nie jest na tyle sztywny, aby temu przeciwdziałać.

Użycie tej techniki jest powtarzalne i daje oczekiwane rezultaty.

Zwróć uwagę na płaszczyznę okluzji, czy nie jest zanurzona, zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie leczenia.

Dobra diagnoza podstawą dobrego leczenia.

Pozostało 90% tekstu...

newsletter

Zapisz się do newslettera

Klikając zgadzasz się na przetwarzanie swoich informacji osobowych zgodnie z naszą polityką prywatności.